No i wreszcie przyszło: upragnione, wyczekane, tegoroczne lato! Po nieprzyjemnych chłodach, których wiosna nie szczędziła, niespodzianka w postaci fali upałów zaskakuje i zachęca do pobytu na świeżym powietrzu. Ale i wymusza przejście w tryb odpowiedniego dbania o siebie – aby latem cieszyć się z każdej jego chwili.

Przedstawiamy Wam vademecum na letnią pogodę i przygodę. Zabierzcie wyczytane tu informacje ze sobą – na urlop, wędrówkę, wczasy pod gruszą, ale też i do pracy, oraz stosujcie w domu. Bo lato ma wymiar uniwersalny. Nasze vademecum też. Natomiast COLYFINE ma dla Was coś dobrego na każdy dzień tej słonecznej pory roku!

  • Nawadnianie i uzupełnienie elektrolitów– to podstawowy warunek zdrowia, dobrego samopoczucia, sprawnego metabolizmu, chłodzenia organizmu podczas upału. W skwarne dni organizm traci wiele wody. Szczególnie intensywnie, kiedy w czasie upału wykonuje się pracę fizyczną. W tropikach i subtropikach (a w Polsce tegoroczna fala upałów nie odbiega daleko od temperatur odczuwanych w strefach klimatycznych bliższych równikowi niż nasza) można wraz z potem stracić nawet 2 litry wody w ciągu godziny! A wraz z nią – sporo elektrolitów. Aby zapobiec odwodnieniu i zakłóceniu równowagi jonowej w organizmie, konieczne jest zatem picie – najlepiej wody: czystej, niegazowanej i zmineralizowanej. I to w ilości znacznie większej, niż standardowo zalecana dawka, bo nawet ok. 5 litrów dziennie. Elektrolity można uzupełniać, stosując suplementy diety (np. nasz Magnez Potrójna Formuła, który m.in. wspomaga pracę układu krążenia – bardzo ważnego elementu prawidłowej termoregulacji organizmu). Sercu warto też ulżyć poprzez stosowanie koenzymu Q, gdyż fala upałów potrafi być niebezpieczna, szczególnie dla seniorów (1).

  • Ochrona skóry przed nadmiernym promieniowaniem UV – kosmetyki z bezpiecznymi dla zdrowia filtrami UV są niezbędne szczególnie podczas urlopu w klimacie, gdzie słońca jest aż nadto, ale także i w Polsce – szczególnie w wyższych partiach gór oraz na plażach. Skóra na spotkanie ze słońcem będzie znakomicie przygotowana, jeśli w diecie będzie pod dostatkiem karotenoidów (marchewka i pomidory powinny być obowiązkowymi składnikami jadłospisu każdego letniego dnia!). Bo poza tym, że nadają one skórze piękny, złocisty odcień, to znakomicie chronią ją przed wolnymi rodnikami, które masowo powstają podczas opalania się. Karotenoidy chronią zatem przed skutkami fotostarzenia i przed ryzykiem rozwoju nowotworu. Wg najnowszych badań, dziennie roślinnych produktów powinniśmy zjadać minimum 800 gramów, aby dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość potrzebnych mu fitoskładników. Ponieważ w menu ilość czerwonych, żółtych i pomarańczowych warzyw i owoców zazwyczaj jest niewielka, dobrym wspomaganiem ochrony podczas słonecznej kąpieli będzie nasz Antioxidant Complex. Silę antyutleniającą tego suplementu diety znakomicie wspomoże Selenium Complex, który dzięki zawartemu w nim cynkowi i witaminie E dodatkowo pomoże zachować urodę skóry.

  • Dbanie o nogi, stawy i wątrobę – podczas urlopu nogi mają nieść daleko (a w czasie upałów zdarza im się puchnąć i reagować bólem i/lub kurczami łydek), natomiast wątroba musi poradzi sobie z tym, czym raczymy się w czasie grillowania i innych gorących party. Z tych powodów sprawne krążenie żylne w kończynach dolnych, elastyczne stawy, mocne kości i więzadła oraz usuwanie toksyn, które powstają wskutek folgowania sobie w spożywaniu napojów wyskokowych i potraw pieczonych na ruszcie, to konieczność, aby piechotą do lata ciągle iść i nie zmagać się z niestrawnością. Brodzenie w wodzie i kąpiele w oceanach świata oraz chodzenie po rosie lub kamienistych zboczach gór warto zatem wspomóc Zmikronizowaną Diosminą. Układ ruchu można zdopingować do zdobywania szczytów poprzez suplementację produktem Proamina Kolagen Plus, natomiast wątrobie na odsiecz ruszyć z suplementem diety Liver Complex.

Może grzmieć, świecić słońce, żar lać się z nieba, ale lato z COLYFINE może być wspaniałą przygodą. W dodatku przygodą w bardzo praktycznym wymiarze – bo w tym krótkim vademecum przedstawiliśmy Wam gotowe rozwiązania na wyciśnięcie z lata jak najwięcej korzyści. Wystarczy przecież tylko o siebie dobrze zadbać, aby lato cieszyło każdą chwilą :-)!

(1) http://www.czytelniamedyczna.pl/402,materialy-konferencyjne-polskiego-towarzystwa-balneologii-i-medycyny-fizykalnej.html