Kobieta i menopauza – ten duet może być... wybuchowy. Ponieważ wiemy, że tak, jak kochacie swoje wybranki, tak samo miły Waszym sercom jest spokój w domu, przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik. To nie jest instrukcja obsługi kobiety podczas menopauzy. To przewodnik, jak po męsku zrozumieć i wesprzeć Waszą Panią w trudnym dla niej okresie życia.

Zacznijmy od tego, że menopauza, czyli inaczej klimakterium, nie jest chorobą. Ani nawet stanem nieprawidłowym. To objaw zdrowia kobiety i potwierdzenie, że jej organizm działa jak mechanizm w szwajcarskim zegarku – zgodnie z naturalnym, odwiecznym rytmem. Podczas menopauzy kobieta przestaje miesiączkować. Powód? Jej organizm stopniowo wycisza produkcję estrogenów, czyli głównych hormonów żeńskich. U każdej kobiety ów proces może przebiegać różnie i i trwać dłużej lub krócej. Ten czas nazywany jest okresem przedmenopauzalnym. Standardowo menopauza zaczyna się około 50. roku życia, ale bywa i tak, że już 35-latki zaczynają mieć objawy towarzyszące klimakterium.

Kiedy hormony w menopauzie szaleją...

...każda pani może rozmaicie reagować na zmiany, jakie zaczynają się w jej życiu w związku z wahaniami hormonów.
Pomimo bardzo indywidualnego przeżywania tego okresu, wszystkie kobiety łączy w tym czasie jeden fakt: przez ich organizmy przetacza się burza hormonalna. A to oznacza... problemy: z nastrojem i samopoczuciem.

Objawy menopauzy mogą być dla kobiety dokuczliwe, Kobieta w okresie menopauzy może:

  • być silnie rozstrojona i wpadać naprzemiennie w stany od euforii do depresji;
  • skarżyć się na uderzenia gorąca, zlewne poty;
  • mieć problemy ze snem.

Kiedy menopauza wkracza do sypialni...

… relacje z wybranką mogą stać się trudne, gdyż kobieta może:

  • stać się królową lodu, chłodu i płaczu bez powodu;
  • ochotę na seks i igraszki w łóżku zastępować zaspokajaniem zachcianek na słodycze;
  • wyprosić światła z sypialni, zakładać do spania dres i skarpetki;
  • wywołać awanturę w trakcie seksu czy wprowadzić embargo na łóżkowe figle.

To wszystko jest... normalne (choć będąc mężczyzną, trudno z tym żyć).

Jak sobie radzić z menopauzą u wybranki serca?

Jeśli myślicie, że na menopauzę jest pigułka, to odpowiemy twierdząco. Mogą to być tabletki dostępne na receptę, przepisywane w ramach tzw. HTZ, czyli hormonalnej terapii zastępczej. Jest jednak jedno ważne „ale”, a mianowicie: ale te tabletki nie są najlepszym dla zdrowia rozwiązaniem. Bo naukowo udowodniono, że choć sprzyjają przywróceniu równowagi hormonalnej, to mogą jednocześnie zwiększać ryzyko rozwoju wielu groźnych chorób – z zakrzepicą i nowotworami włącznie.

Są też – na szczęście – pigułki na menopauzę, które działają bezpiecznie i dostępne są bez recepty, oparte na naturalnych składnikach, przyjazne kobiecie i jej zdrowiu. W naszej ofercie takim produktem jest HAPPY WOMAN – suplement diety, w którym zawarliśmy aż 7 naturalnych ekstraktów roślinnych, regulujących nastrój, wyciszających nerwy, ułatwiających zasypianie, regulujących pracę układu krążenia, hormonalnego i odpornościowego. Składniki te są skuteczne, gdyż są bogate w fitosterole – roślinne odpowiedniki estrogenów kobiecych.

Zadbaliśmy też o pielęgnowanie urody kobiety w menopauzie, bo w HAPPY WOMAN znajduje się wiele witamin: z grupy B, a także antyoksydacyjna witamina E, która wraz z selenem i resweratrolem zwalcza wolne rodniki. Dodaliśmy też solidną porcję tryptofanu – aby panie w okresie menopauzy nie traciły dobrego nastroju.

O tym, jak HAPPY WOMAN działa (i czy działa), przekonacie się sami, kiedy bliska wam kobieta zacznie przyjmować ten suplement diety. Całkiem możliwe, że zaledwie dwie kapsułki dziennie mogą diametralnie odmienić relacje – zarówno kobiety z menopauzą, jak i kobiety z resztą świata – z mężem/partnerem również.