Ludzie często mylą tabletki z kapsułkami, podczas gdy różnica jest ogromna.
Przekazujemy dzisiaj komunikat krótki, ale zwięzły.

KAPSUŁKA

Żelatynowa kapsułka (100% z kolagenu) jest całkowicie naturalna. Wszystkie nasze suplementy są w kapsułce z kolagenu rybiego (najbardziej bezpiecznego). Żelatyna wołowa niesie, choć bardzo małe ale jednak, prawdopodobieństwo występowania prionów choroby wściekłych krów. Poza tym kapsułki wołowe są pochodzenie zwierzęcego, czyli nie są mile widziane przez wegetarian.

TABLETKA

Wielkie koncerny najczęściej wybierają formę tabletki, gdyż jest znacznie tańsza w produkcji. Jednakże tabletka poza substancją czynną MUSI zawierać substancje do jej sprasowania (wypełniające, wiążące, rozsadzające, smarujące czy poślizgowe) takie jak: poliakrylan, etyloceluloza, metyloceluloza, poliwinylopirolidon, bursztynian metopropolu, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, powidon, laurylosiarczan sodu (ten sam, co w mydłach), dwutlenek tytanu(E171), makrogol 6000, czyli POLIETYLEN GLIKOL (PEG)!!, hypromeloza, laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E172) i wiele innych podobnych substancji, które stanowią do 40% masy tabletki.

Wielkie koncerny w ten sposób przygotowują "tabletkę zdrowia" :)
Zastanów się, czy chcesz spożywać takie substancje???

WAŻNE!!

Poza tym przy tabletkowaniu substancja sypka ściskana dynamicznie, podlega rozgrzaniu w matrycy, nieraz bardzo znacznemu nawet do 160-180O C, co może powodować utratę aktywności substancji.

My, jako świadomy producent nigdy nie zrobimy niczego w formie tabletki, na pewno tabletek jeść nie będziemy, ani nie podamy ich naszym dzieciom.

Cały ten „kolorowy” skład tabletki nas odstrasza i przeraża.

Nawet, gdy nie wybieracie naszych produktów to upewnijcie się, iż kupujecie inne produkty w formie kapsułki. Producenci zawsze chwalą się składem substancji aktywnych, ale nikt nie mówi o tych pozostałych.

Czy teraz już czujesz różnicę?
Przy tym poście aż chce się dopowiedzieć: „włączmy myślenie”.
Wszak świadomość wyboru to najważniejsze narzędzie jakie posiada Konsument.
Wybór należy do Ciebie...