Korzeń żeń-szenia ma kształt humanoidalny, to znaczy, że przypomina sylwetkę człowieka. Dlatego już tysiące lat temu w starożytnych Chinach wiedziano, że ta niezwykła roślina może wspomóc działanie wielu obszarów ludzkiego ciała. W połączeniu z ashwagandhą – zwaną indyjskim żeń-szeniem – może jeszcze więcej.

W rozwijającej się na przestrzeni wieków tradycyjnej medycynie dalekowschodniej żeń-szeniowi przyznano specjalne miejsce: był to najpopularniejszy naturalny środek leczniczy na... wszystko. Teraz z dobrodziejstw tego niezwykłego daru Natury możecie korzystać także dzięki COLYFINE, gdyż nasz nowy suplement diety„Żeń-szeń Ashwaganda Koreański” czerpie z doświadczeń i tradycji tej właśnie medycyny. W każdej niewielkiej kapsułce tego produktu zamknęliśmy bowiem ekstrakty z dwóch – uwaga: różnych – gatunków roślin mających moc pozytywnego wpływania na nasze życie: ekstrakt z żeń-szenia koreańskiego oraz ekstrakt z korzenia ashwagandhy

Żeń-szeń – źródło witalności

Badań, które potwierdzają korzystny wpływ żeń-szenia na organizm ludzki, są tysiące. Powstało nawet specjalne opracowanie, które potwierdza, że roślina ta poprawia jakość życia – i to nie tylko u ludzi zdrowych, ale również u tych, którzy zmagają się z tak ciężkimi schorzeniami, jak nowotwory (1). Są też dowody na to, że żeń-szeń to nasz niezły sprzymierzeniec w ochronie przed atakami drobnoustrojów (2). Tak dobrze reguluje działanie układu immunologicznego, że zapewnia jego stabilność. Jego moc wynika z faktu, że wpływa on nie na wybrane komórki systemu zapewniającego nam ochronę antydrobnoustrojową, ale działa na KAŻDY rodzaj komórek, które biorą udział w odpowiedzi immunologicznej (3). Dzięki temu wprowadza wewnętrzny ład w działanie i aktywność naszej odporności.

Tajemnice ashwagandhy

Ashwagandha wprawdzie nie należy do tego samego rodzaju botanicznego co żeń-szeń (bo po polsku prawidłowo nazywa się witania ospała i należy do rodziny psiankowatych), ale z uwagi na swoje podnoszące witalność właściwości, zwana jest indyjskim żeń-szeniem. Nazywa się ją królową adaptogenów, to jest takich substancji biologicznie czynnych, dzięki którym organizm potrafi dostosować się do warunków środowiska, jakie na niego wpływa, oraz zyskuje ochronę przed stresem (4).
Wprawdzie korzeń ashwagandhy nie przypomina sylwetki człowieka, jak korzeń żeń-szenia, ale roślina ta również wpływa na cały ludzki organizm. Zawiera bowiem witanolidy (5). Związki te nieprzypadkowo zyskały taką nazwę – mają bowiem silne działanie aktywujące siły przystosowawcze organizmu.

Żeń-szeń i ashwagandha – roślinny duet dla lepszej jakości życia

Ashwagandha działa zatem w świetnej korelacji z potencjałem żeń-szenia. Co bowiem po wzroście witalności, którą podniósł żeń-szeń, jeśli nie potrafilibyśmy się przystosować do warunków, w jakich żyjemy?... Ashwagandha znacznie ułatwia tę sprawę.

Ważna uwaga: ponieważ dowiedziono, że żeń-szeń z powodu swojej siły biologicznej może wpływać na działanie niektórych leków (6), nie dla każdego suplementy diety z tą rośliną będą odpowiednie. Jeśli więc przyjmujecie jakieś medykamenty, zalecamy merytoryczną rozmowę z lekarzem na temat stosowania jakichkolwiek suplementów – nie tylko tych z żeń-szeniem.

(1) https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD010719/epdf/full
(2) https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0006295299002129
(3) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3659612/
(4) https://www.ajol.info/index.php/ajtcam/article/view/67963
(5) https://www.researchgate.net/profile/Sitansu_Verma3/publication/260419415_Therapeutic_uses_of_Withania_somn ifera_Ashwagandha_with_a_note_on_withanolides_and_its_pharmacological_actions/links/0f31753115cd32e43000 0000.pdf
(6) https://link.springer.com/article/10.2165/00002018-200225050-00003