Miłorząb japoński (Gingko biloba) jako suplement diety dla studentów? Tak – to nie żart! Studentom demencja raczej nie zagraża, ale ponieważ ekstrakt z miłorzębu przynosi szereg profitów w zakresie procesu uczenia się i zapamiętywania niezależnie od wieku, to dlaczego nie korzystać z tego naturalnego dobrodziejstwa już podczas obecnego roku akademickiego?

Tym bardziej, że w COLYFINE udostępniamy Wam suplement diety (Gingko biloba Miłorząb japoński) zawierający standaryzowany wyciąg z tej rośliny, co oznacza, że wiadomo, ile i jakich składników aktywnych zawiera jedna kapsułka. To bardzo ważne, ponieważ brak standaryzacji dla ilości składników aktywnych w preparatach ludowej medycyny chińskiej doprowadził do tego, że część świata naukowego kwestionowała zasadność stosowania produktów z miłorzębu.?

Miłorząb japoński – co z tego suplementu diety ma student?

W naszym suplemencie diety znajduje się ekstrakt standaryzowany – na 18% flawonoglikozydów i 4% laktonów terpenowych. Dzięki tym składnikom miłorząb działa na wiele sposobów, które sprzyjają przyswajaniu ogromnej ilości wiedzy (co jest podstawowym zadaniem każdego studenta) i ochronie organizmu przed stresem, jaki dotyka każdego żaka przed zaliczeniami, kolokwiami i sesją. Działanie takie jest potwierdzone naukowo – badacze akademiccy z uczelni w Pekinie dwa lata temu przeprowadzili solidny przegląd prac nad skutecznością działania miłorzębu i dzięki temu wiadomo, że to roślina w sam raz dla studenta (i seniora, rzecz jasna :-) ), ponieważ m.in. wymiata wolne rodniki i obniża stres oksydacyjny (1). Dzięki temu komórki ciała żaka przyjmującego suplement są chronione przed uszkodzeniami, których wiele mogłyby spowodować szalejące wolne rodniki powstające w dużych ilościach w zestresowanym organizmie.

Kapsułka korzyści

Całe błony komórkowe, kompletne mitochondria ze sprawnie działającymi enzymami i DNA bez defektów to prawdziwe skarby! Bo dzięki temu słuch i wzrok pozostają bystre, ściany naczyń krwionośnych sprawnie transportują krew do mózgu, a wraz z nią – składniki odżywcze i tlen. Dotleniony i odżywiony mózg to z kolei podstawa do jasnego myślenia, sprawnego kojarzenia i przyswajania dużych ilości informacji w krótkim czasie. Potwierdzono też, że ponieważ miłorząb japoński poprawia ukrwienie, to i ryzyko zakłóceń pracy serca jest mniejsze po stosowaniu suplementów diety z ekstraktem z tej rośliny. Myślicie, że student i zawał serca są dwoma wykluczającymi się elementami? Nieprawda. Stres też może doprowadzić do kłopotów z krążeniem krwi. Przypominamy więc: zapobieganie jest lepsze (i tańsze!) niż leczenie.

Jak to się dzieje, że miłorząb przez żołądek prowadzi do sprawnego myślenia, przeczytacie tutaj.

(1) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5758353/