40 (i więcej) lat minęło... na pewno nie w jeden dzień. To było wiele miesięcy podczas których mniej lub bardziej świadomie każda kobieta pracowała na to, co ma obecnie: status, wygląd i zdrowie. Niezależnie od tego, czy należysz, szanowna Czytelniczko, do grupy osób zadowolonych z własnych dokonań, lub bliżej Ci do grona, które uważa, że można było zrobić inaczej i lepiej, to zawsze można zrobić jeszcze coś więcej – przede wszystkim dla siebie. Jesteś tego warta i nasz niezbędnik dla kobiet 40+ o tym przypomina.

Niedawno mieliście okazję zapoznać się z niezbędnikiem dla kobiet 50+. Dziś pora na podobną publikację – tym razem dla pań o dekadę młodszych.

Zdrowie kobiety 40+

Inwestycja w zdrowie popłaca. Przekonujemy się o tym szczególnie dosadnie gdzieś w okolicach przełomu 4 i 5 dekady życia, kiedy jeszcze jest całkiem nieźle, ale powoli można zauważyć pierwsze strzykanie w stawach czy spadek siły i wytrzymałości. Zdrowie kobiety 40+ staje się zatem coraz bardziej istotnym wyznacznikiem satysfakcjonującego życia.

  • Ponieważ im bliżej kobieta ma do pięćdziesiątki, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia menopauzy. Dlatego warto zainteresować się naszym suplementem diety Happy Woman jako ofertą na całkowicie naturalne wspomaganie organizmu kobiety wchodzącej w czas przekwitania. Ten kompleks naturalnych ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów zażywany regularnie potrafi skutecznie odwrócić uwagę od przykrych dolegliwości okresu przekwitania.
  • Ze statystyk wynika, że po czterdziestce u kobiet wzrasta ryzyko problemów z układem krążenia i sercem. Największym zagrożeniem może być niestandardowo przebiegający zawał. Prawdziwym panaceum na sprawne działanie układu naczyniowego i głównej pompy naszego ciała jest stosowanie Koenzymu Q10 Complex.
  • Ponieważ po czterdziestce problemy krążeniowe mogą zacząć dotykać przede wszystkim nogi, warto zaprzyjaźnić się w mikronizowaną Diosminą. Zastosowana zawczasu, pomoże oddalić widmo żylaków.
  • Okres piątej dekady w życiu kobiety bywa czasem, w którym czyha wiele niebezpieczeństw dla zdrowia wynikających z aktywności wolnych rodników. Antidotum na te nadreaktywne cząsteczki będzie Selenium Complex – suplement diety, dzięki któremu do organizmu dostarczany jest nadzwyczaj ważny biopierwiastek (selen) o udowodnionej naukowo zdolności do wymiatania wolnych rodników. Antyrodnikowo działa też Spirulina Chlorella – produkt, w którym dwa mikroskopijnej wielkości organizmy utworzą zielony tandem rozprawiający się nie tylko z cząstkami mającymi chemiczne ADHD, ale także ze zmęczeniem i spadkiem witalności.

Uroda kobiety 40+

Spojrzenie w lustro nie zawsze satysfakcjonuje? Na szczęście nawet widoczne już zmarszczki da się lubić. Można je też znienawidzić, ale... po co? Przecież mogą się przydać – choćby do tego, aby dzięki nim zamanifestować własną dojrzałość i... seksowność. Kluczem do akceptacji zmieniającego się wyglądu u kobiety 40+ jest zatem umiejętność zachowania dystansu do zmian zachodzących w ciele i w skórze.

  • Za ujędrnianie i lifting odpowiedzialny jest Krem Redox Vitaminum – do wyboru w wersji na noc lub na dzień oraz z tej samej linii – serum pod oczy. Kosmetyki te świetnie stymulują aktywność fibroblastów i produkcję kolagenu oraz elastyny – podstawowych białek skóry, które zapewniają tej tkance – odpowiednio – jędrność i elastyczność. Przydają się, ponieważ po 40. roku życia spadek ilości kolagenu w skórze staje się już zauważalny.
  • Aktywne 40-latki, które dbają o własną atrakcyjność, powinny regularnie sięgać po maseczki. W skoncentrowanych drobinach tych kosmetyków ukrywa się sposób na zachowanie i wyeksponowanie naturalnego piękna twarzy. Aby maseczki przynosiły maksimum korzyści, poleca się przed ich nałożeniem wykonać peeling do twarzy z korundem. Odsłoni się w ten sposób nową, delikatną skórę. Na specjalne okazje polecamy natomiast żele kolagenowe z serii Quantum – opracowaliśmy je, aby głęboko nawilżyć skórę, ukoić ją i pobudzić do regeneracji.

Aktywność kobiety 40+

Ruch niezależnie od wieku jest bardzo ważnym elementem zdrowego stylu życia. W życiu przeciętnej 40-latki może być go sporo, z uwagi na pracę zawodową, sytuację materialną i osobistą. Ale może tego ruchu być maleńko – jeśli lubicie się wylegiwać do południa w łóżku, a pracę macie spokojną i siedzącą.

  • Aktywnej kobiecie dobrze zrobi naturalne wspomaganie zasobów energetycznych suplementami diety, takimi jak Magnez Potrójna Formuła i Żeń Szeń Ashwaganda Koreański. Oba produkty to dobrzy towarzysze dla każdej kobiety 40+, bo nie tylko podnoszą poziom energii i poprawiają witalność, ale dodatkowo przeciwdziałają uczuciu zmęczenia i wspomagają zachowanie odpowiedniej koncentracji i koordynacji ruchów. Wspomagają też dobrą pamięć. W kontekście tej ostatniej, to polecamy Ginkgo Biloba – Miłorząb Japoński. To suplement diety, który działanie pamięci wspomaga poprzez usprawnienie krążenia – szczególnie w obrębie naczyń włosowatych.
  • Pogłębianie zainteresowań i realizacja hobby wymagają nieraz zaangażowania wielu partii mięśni i stawów, np. kiedy pasją jest jazda konna. Ponieważ sprawny układ ruchu jest absolutnie konieczny do realizacji takich pasji, a – jak już zapisano wyżej – po 40. roku życia spada ilość kolagenu w tkankach, wdrożenie do diety suplementu diety Proamina Kolagen Plus jest wyjątkowo mądrym pomysłem.

Życie po 40. może być piękne. Jednak tylko od każdej 40-latki zależy, czy zechce sięgnąć po życie w pełni, czy raczej zatopi się w kamasze i zastygnie przed telewizorem.