Aby mieć zdrowe stawy, nie wystarczy zajadać się wywarem z kurzych łapek. Wprawdzie zawiera on kolagen i inne składniki, które organizm ludzki może wykorzystać (i na pewno częściowo wykorzysta) do budowy chrząstki stawowej, ale nie dostarczy substancji, bez których nie ma szans na dobrą kondycję stawów. Dlatego w COLYFINE opracowaliśmy coś lepszego od wywaru z kurzych łapek. To PROAMINA KOLAGEN PLUS – suplement diety, którego nazwa nie jest przypadkowa.

Głównym składnikiem PROAMINY KOLAGEN PLUS  jest, oczywiście, kolagen COLYFINE ze skór rybich – hydrolizowany. Dlatego – choć sam suplement jest w formie suchej – kiedy kolagen znajdzie się w wilgotnym środowisku układu pokarmowego, nabierze pełnej aktywności biologicznej. A to oznacza, że bezpośrednio po spożyciu zostanie użyty do wytworzenia nowych zasobów białek – w tkance łącznej włóknistej i szklistej (czyli również w stawach) oraz w skórze. Jest jednak małe „ale”...

Kolagen nie lubi samotności

Aby kolagen z naszego suplementu mógł być w pełni wykorzystany do wzmacniania stawów (i skóry także), potrzebuje odpowiedniego towarzystwa. Z tego powodu do składu PROAMINY dołożyliśmy witaminę C, która na dwa sposoby pomaga stawom w zachowaniu bądź odzyskaniu sprawności. Po pierwsze: wspiera biosyntezę kolagenu, a po drugie: jest kluczem do utrzymania stabilności w dojrzałej już strukturze kolagenowej (1). Bez witaminy C nie ma więc szans na zdrowe stawy. To między innymi dlatego wywar z kurzych łapek, choć niewątpliwie bogaty w kolagen, nie jest pełnowartościowym produktem do budowy naszych chrząstek stawowych

Zdrowy ślizg w stawie

W zdrowym stawie ma być jak na ślizgawce: podczas ruchu nie powinno wyczuwać się oporu. To właśnie zapewniają kolejne składniki suplementu PROAMINA KOLAGEN PLUS: chondroityna w postaci łatwo przyswajalnego siarczanu (bo sama chondroityna jest trudno wchłaniana z przewodu pokarmowego), jak również kwas hialuronowy – bez niego nie byłoby możliwe osiągnięcie odpowiedniego uwodnienia tkanek, a przez to – utrzymywania w odpowiedniej od siebie odległości kości połączonych stawem, co warunkuje bezbolesny ruch.

W PROAMINIE KOLAGEN PLUS znajduje się też glukozamina – po to, aby staw był elastyczny, giętki i aby można było swobodnie poruszać ciałem.

Grać w piłkę, biegać, schylać się po truskawki, myć okna lub bawić się z dzieckiem – do każdej czynności, którą wykonujemy, potrzebne są sprawne stawy. Bez odpowiedniej kondycji tych elementów ciała o ruchu bez bólu można jedynie pomarzyć. Od marzeń lepsza będzie jednak PROAMINA KOLGEN PLUS.

(1) - https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1046/j.1467-2494.1998.171747.x