Oferta COLYFINE zawiera Redox VITAMINUM – inteligentny krem pielęgnacyjny, który na dodatek rewitalizuje i odnawia skórę. To nasz HIT – dla wszystkich zainteresowanych zachowaniem młodego wyglądu lub przywróceniem świetności skóry bez uciekania się do zabiegów w salonach. Krem jest tak inteligentny, że użytkownikowi pozostaje do zrobienia tylko jedna rzecz: systematyczne nakładanie na skórę. Reszta dzieje się sama.

No, prawie sama, bo za skutecznością naszego kosmetyku kryje się odpowiedni dobór i działanie wielu substancji. Wszystkie bowiem składniki Redox VITAMINUM i zastosowane w kremie technologie działają w sposób wysoce przemyślany – czyli inteligentnie.

Cztery filary skuteczności krem

W Redox VITAMINUM znajdują się witaminy i peptydy kolagenowe oraz wiele innych substancji naturalnych. Zależało nam, aby wszystkie składniki kremu, których zadaniem jest rewitalizacja, regeneracja i pielęgnacja skóry, mogły wykonywać przydzielone im zadania jak najlepiej i aby nawzajem wspierały się w realizacji przeznaczonego im celu. Aby tak się działo, zarówno witaminy, jak i peptydy kolagenowe oraz cała reszta innych składników naturalnych muszą dotrzeć w głąb skóry w swojej aktywnej postaci.

Nie jest to łatwe do zrealizowania, bo aby sięgnąć warstwy żywych komórek skóry, znajdujących się w głębi tej tkanki, bio-aktywne składniki muszą najpierw przedostać się przez zwartą warstwę martwych komórek naskórka, potem przejść przez jego żywą warstwę zbudowaną z keratynocytów, następnie przeniknąć przez błonę podstawną, aby (wreszcie!) dotrzeć do skóry właściwej

W tej długiej i skomplikowanej drodze przenikania pomaga im kilka elementów składających się na inteligencję działania kremu Redox VITAMINUM, a mianowicie:

  • po pierwsze: liposomy – gdyż działają jak bezpieczne opakowanie dla cennej zawartości zamkniętej w ich wnętrzu;
  • po drugie: promotory przenikania – są to składniki, które potrafią zrobić rzecz niezwykłą: przejściowo rozchylić płaszcz lipidowy skóry i ułatwić w ten sposób witaminom przedostanie się do głębokich warstw tej tkanki;
  • po trzecie technologia LIPO-DIFFUSION, dzięki której witaminy zapakowane do wnętrza liposomów przy pomocy promotorów przenikania przedostają się głęboko w skórę w swej aktywnej postaci;
  • po czwarte: technologia AMINO COLLAGEN, dzięki której nasz znakomity i opatentowany wynalazek, czyli kolagen rybi, w połączeniu z promotorami przenikania faktycznie przenika skórę (czyli działa transdermalnie) i dociera – również w postaci aktywnej – do jej żywej warstwy.

Redox VITAMINUM – inteligentny szlak pielęgnacji

Kładąc zatem na skórę porcję tego znakomitego kremu użytkownik uruchamia inteligentny szlak wędrówki składników czynnych. Oto promotory przenikania, niczym uczynny concierge, otwierają drogę przez warstwy skóry przed peptydami kolagenowymi i liposomami, w których zawarte są witaminy C, E, z grupy B. Cała masa kolagenowo-witaminowa wraz z wyciągiem z kłosowca meksykańskiego, alantoiną, skwalanem, ekstraktem z aloesu, olejem ze słodkich migdałów przedostaje się w głąb skóry i dociera w sąsiedztwo fibroblastów. Komórki te tylko czekają na taki zastrzyk materiałów – zaktywowane, skutecznie pracują na rzecz redukcji zmarszczek, likwidacji zwiotczeń skóry i zmniejszania widoczności cellulitu oraz innych niedoskonałości. Ponieważ Redox VITAMINUM można aplikować na dzień, jak i na noc, aktywność fibroblastów może być podtrzymana przez całą dobę. Rezultat może być tylko jeden: zrewitalizowana i odnowiona skóra.