CURATIO od COLYFINE to seria idealna dla wielbicielek i wielbicieli profesjonalnej kosmetyki w zaciszu domowym, wycelowanej w odnowę skóry oraz w ukojenie i regenerację jej wierzchnich warstw. Bo curatio w języku łacińskim znaczy „leczyć”. Zanim napiszemy Wam coś więcej na temat tych produktów, przypomnimy, że w 2017 r. seria została uhonorowana tytułem Qltowy Kosmetyk.

Dla COLYFINE to zaszczyt, że jeden z naszych produktów został dostrzeżony w – nomem omen – kultowym (!) konkursie, który odbywa się już od 22 lat. Z kolei dla CURATIO to nagroda w pełni zasłużona, ponieważ przyznali ją najsurowsi recenzenci jakości i skuteczności kosmetyków, a mianowicie – ich użytkownicy.

Kosmetyki CURATIO – domowa odnowa skóry

CURATIO to linia kosmetyków, dzięki którym można w warunkach domowych wykonać zabiegi służące odnowie skóry. I osiągnąć efekty podobne tym, jakie zostałyby uzyskane, gdyby o cerę zatroszczyli się profesjonaliści z salonów kosmetologicznych. To nie żart ani chwyt marketingowy. Seria CURATIO obejmuje bowiem trzy specjalistyczne produkty: peeling, żel i krem – każdy z nich przeznaczony jest do dedykowanych konkretnie jemu zadań specjalnych. Kosmetyki te powinno się stosować w takiej właśnie kolejności. Dlaczego? Ponieważ użycie konkretnego produktu z tej linii kosmetycznej jest jak wykonanie kolejnego kroku w kierunku uzyskania pięknej cery.

Krok 1: Peeling CURATIO – domowa mikrodermabrazja

Każdy peeling otwiera drogę do odpowiedniej pielęgnacji skóry. I to otwiera dosłownie, ponieważ jego rolą jest usunięcie martwych, wierzchnich, zrogowaciałych komórek naskórka. To warstwa, przez którą wiele składników biologicznie aktywnych w kosmetykach nie potrafi się przedostać; i tym samym nie dociera w głąb skóry. Wyjątkowość peelingu CURATIO polega na tym, że choć zawiera w sobie cząsteczki ścierniwa w postaci mineralnej (drobiny korundu), to jest łagodny. Ponadto nie tylko zdecydowanie usuwa wierzchnią warstwę naskórka, ale przy okazji pielęgnuje i odżywia cerę dzięki zawartym w nim takim składnikom, jak olej arganowy, d-pantenol, masło mango, skwalan, witamina E, alantoina i aloes.

Krok 2: Żel CURATIO – ukojenie i wyciszenie skóry

To prawdziwy hit, ponieważ dzięki zawartości interleukiny-10, wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego, d-panthenolu, nano-srebra koloidalnego, alantoiny i alg działa niczym bioaktywny, silnie kojący i regenerujący opatrunek (choć my zdecydowanie wolimy nazwę „żel pozabiegowy”). Przyda się zastosować go po mikrodermabrazji, dermabrazji, mezoterapiii, laseroterapii, peelingach chemicznych czy mechanicznych, a więc po wszystkich procedurach kosmetycznych, które mogą powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Krok 3: Krem CURATIO – kropka nad i skutecznej pielęgnacji

Do wyboru są dwa kremy:

  • półtłusty – do cery suchej i bardzo suchej;
  • nawilżający – do cery wrażliwej i odwodnionej.

Krem półtłusty – poza tym, że działa przeciwzmarszczkowo (ponieważ zawiera nasz kultowy kolagen), to przede wszystkim znakomicie przysługuje się zatrzymaniu wilgoci w skórze, gdyż odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. Do tego krem koi, goi i zapobiega zakażeniom skóry. Jego skuteczność opiera się na skoordynowanym działaniu niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, chitozanu, miłorzębu japońskiego (Gingko biloba), aloesu, witaminy E, alantoiny oraz olejów z brzoskwini, awokado, ogórecznika, pszenicy – przebogatych źródeł cennych dla lipidowej warstwy skóry kwasów tłuszczowych.

Krem nawilżający – nie tylko dostarcza wilgoć do skóry (to zasługa zawartych w kosmetyku humektantów i dodatku aż 3% mocznika ), ale również znakomicie wspomaga zatrzymywanie tejże wilgoci w tkance – dzięki natłuszczającym emolientom, a na dodatek chroni przed starzeniem się wywołanym wolnymi rodnikami czy ekspozycją na promieniowanie słoneczne, poprawia krążenie w skórze i dotlenia, chroni przed zakażeniami. Za ten obszar pielęgnacji odpowiedzialne są ekstrakty z winorośli balonowej, rozmarynu, imperaty cylindrycznej, a również dodatek alantoiny, skwalanu, witaminy E oraz nanosrebro koloidalne, olej z czarnej porzeczki i olej ze słonecznika.

Dzięki linii kosmetyków CURATIO można zapomnieć o konieczności rezerwacji wizyty w salonie urody w celu wykonania mikrodermabrazji. Wystarczy bowiem sięgnąć kolejno po trzy tubki: po peeling z korundem, następnie po żel pozabiegowy, a na koniec zaaplikować na skórę wybrany krem, aby w warunkach domowych uzyskać rezultat znany dotychczas z salonów kosmetycznych.