Klimakterium staje się udziałem każdej kobiety – prędzej czy później (najczęściej w okolicy 51-52 roku życia). Uciec więc przed nim nie można; trzeba je przeżyć. I poradzić sobie z symptomami menopauzy, które mogą występować z różnym nasileniem. Jednak choć nie da się uniknąć przekwitania, to można zarówno przygotować się do tego okresu, jak i złagodzić jego przykre objawy.

Podczas menopauzy lub jeszcze przed nią (bo bywa i tak) pojawią się symptomy, które mogą powodować dyskomfort lub utrudniać kobiecie życie czy codzienne funkcjonowanie. I większość pań w okresie klimakterium – rzeczywiście – przyznaje, że dokuczają im rozmaite niedogodności.

Menopauza – jest kilka dobrych rozwiązań

Z różnych badań wynika, że na nocne poty i uderzenia gorąca (najczęściej notowane objawy powodujące dyskomfort) uskarża się ponad połowa pań przechodzących menopauzę. Niektóre źródła podają, że wymienione objawy dokuczają nawet ponad 80% kobiet. Ale nie wszystkie panie decydują się na zastosowanie terapii uzupełniających niedobory hormonów. Wśród kobiet z krajów zachodnich decyduje się na to 40-50% pań (1). Wybierają zarówno HTZ, jak i roślinne preparaty. Dlaczego warto sięgać po produkty zawierające fitosterole, wyjaśniamy w innych naszych wpisach na blogu, a tu potwierdzamy, że roślinne sterole potrafią skutecznie łagodzić uderzenia gorąca (2) (bez skutków ubocznych, jakie pojawiają się przy HTZ).

Ponieważ wyniki badań naukowych prezentują fakty, w COLYFINE postanowiliśmy przyjść kobietom w okresie menopauzy z pomocą i przygotowaliśmy HAPPY WOMAN – suplement diety, w którym zawarliśmy m.in. aż 7 bioaktywnych wyciągów, w tym ekstraktów z roślin, które od wieków są cenionymi sojusznikami kobiet w łagodzeniu i likwidowaniu symptomów towarzyszących okresowi przekwitania – dzięki obfitości występujących w nich fitosteroli. W jednej małej kapsułce osłoniętej naszym wyjątkowym kolagenem zawarliśmy wyciągi z pluskwicy groniastej, lnu, szyszek chmielu, soi, dzięgla chińskiego, lukrecji gładkiej; i z czerwonego wina – obfitującego w resweratrol, który zapewnia ochronę przed zakłóceniami krążenia żylnego. Do tego dołożyliśmy witaminy i minerały.

Podpowiadamy, że działanie HAPPY WOMAN można dodatkowo wzmocnić inną metodą radzenia sobie z menopauzalnym zamieszaniem – także naturalną, a mianowicie aktywnością fizyczną, w tym jogą. Po przeprowadzeniu wnikliwych badań naukowcy nie mają bowiem wątpliwości, że joga przynosi szereg korzyści zdrowotnych również w okresie klimakterium (3).

Możliwości radzenia sobie z przykrymi objawami menopauzy zatem są. Jedną z nich – suplement diety HAPPY WOMAN – macie na kliknięcie myszką, w naszym sklepie. Warto tam zajrzeć.

(1) https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2529629
(2) https://www.tandfonline.com/doi/full/10.3109/13697137.2014.966241
(3) https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0378512217310265