Kolagen to substancja, dzięki której powstała nasza firma! Nazwa COLYFINE pochodzi od słów Collagen i Finest, czyli kolagen i najlepszy. Finest oznacza również delikatny, piękny, drobny, precyzyjny i najważniejsze jego znaczenie to czysty jakościowo.

Kolagen to nasza domena. Nasz sztandarowy produkt i technologia. Od niego zaczęła się nasza wspaniała przygoda życia.

Swego czasu współpracowałem z potężną amerykańską korporacją farmaceutyczną (ponad 1000 leków w portfolio), której dostarczałem technologię obniżania kaloryczności pożywienia poprzez zmniejszanie aktywności enzymu trawiącego węglowodany (alfa-amylazy). Po pierwszym sukcesie zlecili mi, abym popracował nad technologią zwiększenia przenikalności różnych substancji aktywnych przez skórę. Szybko doszedłem do wniosku, że kolagen sprawdza się wyjątkowo dobrze. Oczywiście kolagen rybi, którego nasz zespół przekształcił w wystandaryzowaną , stabilną temperaturowo substancję aktywną. Jesteśmy pierwszą i dotąd jedyną firmą na świecie, która potrafi dokonać kontrolowanego rozpadu potrójnej helisy otrzymując gotowe do przejścia przez skórę oligopeptydy składające się z kilku do kilkunastu aminokwasów. Jest to jedyna taka technologia na świecie.

W kolagenie czujemy się MISTRZAMI ŚWIATA! Tak, dokładnie. Kilka lat badań w laboratorium, wysiłek umysłowy całego zespołu, mnóstwo poniesionych kosztów, ponad 3 lata niepewności, wiele porażek, zrezygnowanie, ale też nadzieja i wielkie serce i zero kompromisów. To wszystko spowodowało, że powstał pierwszy na świecie rybi kolagen, który jest odporny na temperaturę, który ma pH=5.5 - identyczne jak u człowieka (inne rybie mają od 3,3 do 4,5), który ma zawsze to samo stężenie białka co do drugiego miejsca po przecinku, który ma wyeliminowane wszelakie inne substancje z rybiej skóry, jak lipidy, kwasy i ich sole, enzymy, z nawet białka nie-kolagenowe.

Nasz kolagen jest doceniany przez różne placówki badawcze, chirurgów plastycznych, koła naukowe, lekarzy, dietetyków, profesjonalne gabinety kosmetyczne i przede wszystkim przez.....Klientów. To Oni są dla nas największą wartością i dumą.

Kilka słów technicznych.

Odkryta w Polsce metoda ekstraktacji kolagenu rybiego to rewolucja w kosmetologii. Kolagen naturalny to najprostszy pod względem składu kosmetyk anti-age na świecie. Posiada największe powinowactwo biochemiczne ze skórą człowieka z wszystkich kosmetyków, jest zgodny tkankowo (histokompatybilność). Przenika przez skórę, pobudza fibroblasty do wytwórczości kolagenu ustrojowego. Znakomicie wygładza, napina i uelastycznia skórę. Preparat stosowany regularnie zapewnia opóźnienie powstawania nowych zmarszczek na wiele lat. Uderza przede wszystkim w przyczynę, a nie tylko w skutki starzenia.

Kolagen naturalny jest produktem całkowicie unikatowym w skali świata i jest opatentowany i produkowany tylko w Polsce.
Nie wolno mylić tego produktu z kremami kolagenowymi, ani z kolagenem wołowym szeroko używanego w kosmetykach.
Rybi kolagen naturalny jest dokładnie takim samym trójrzędowym kolagenem jak kolagen człowieka i zawiera identyczny skład aminokwasów.

Nasze kosmetyki kolagenowe działają w taki sposób, że pobudzają fibroblasty do wytwórczości kolagenu ustrojowego.

Efekt krótkoterminowy odczuwalny jest już po kilku minutach , jednak dla osiągnięcia efektu długotrwałego należy stosować żel przez około 110-115 dni, gdyż tyle czasu trwa odnowa nowej matrycy kolagenowej w skórze. Jeśli odnotowane są suche pozostałości kilka minut po aplikacji oznacza to, iż zastosowano zbyt dużą ilość kolagenu. Produkt jest bardzo wydajny. Większa ilość użytego produktu na raz nie oznacza szybszej odnowy.

Suplementy zaś wysycają organizm aminokwasami w tym egzogennymi potrzebnymi do budowy tkanki łącznej.

Dlaczego kolagen jest taki ważny. Większość firm, które sprzedają kosmetyki zapewniają, iż to właśnie ich substancje są te najważniejsze.
Oczywiście ze wszystkich substancji na świecie mających działanie anti-age to kolagen jest najważniejszy.
Dlaczego?
Gdyż 30% wagi naszego ciała to kolagen. 70% tkanki łącznej to kolagen. To najliczniejsze białko, bez którego nie buduje się tkanka łączna.
Słowo kolagen (collagen) pochodzi od greckich słów colla - klej i gennao - rodzić. Kolagen dlatego bywa nazywany klejem naszego ciała, klejem tkankowym, a nawet substancją klejorodną.

Starzenie człowieka zaczyna się od około 25 roku życia, kiedy to zaczyna się spadek syntezy wszelakich substancji w tym kolagenu. W pierwszych latach jest to spadek niewielki jednakże od 30 roku już dość zauważalny. Po 50 roku synteza jest na poziomie 50-75%, a po 75 roku życia od 5 do 20%. Nasze stocznie wytwórcze kolagenu, czyli komórki fibroblasty produkujące kolagen ustrojowy rozleniwiają się i produkują coraz mniej kolagenu. Mechanizm ich działania jest taki, że jeśli ich receptory zauważą luźne aminokwasy w swoim otoczeniu (powstałem po rozpadzie kolagenu) to zaczynają tłoczyć nowy.

Marketingowo można powiedzieć - brakuje Ci kolagenu - aplikuj kolagen. Jednakże to tylko skrót myślowy i kolokwializm. Prawdziwym mechanizmem działania naszego kolagenu jest to, abyśmy dotarli z aminokwasami w okolice fibroblastowe, aby te sądziły iż nastąpił rozpad naszego kolagenu i od razu zaczynają pracę nad nowym. Taki jest mechanizm produkcji kolagenu w naszym organizmie. Fibroblasty nie zaczną pracy od wykrycia masła shea, wyciągu z jakiegoś kwiatka, czy kwasu hialuronowego. Reagują bowiem tylko i wyłącznie na luźne peptydy (aminokwasy). Oczywiście setki substancji kosmetycznych są wspaniałe dla zapewnienie przeróżnych procesów, ale nie do pobudzania fibroblastów. To potrafi tylko kolagen.

Czy są jakieś wątpliwości, że kolagen jest jedyną najlepszą substancją anti-age na naszej planecie?

Ah.... zapomniałbym... Na uczelniach uczy się, iż kolagen nie przechodzi przez skórę. TAK - potwierdzam to w całej rozciągłości. Kolagen bydlęcy, a nawet rybi w postaci konformacji helikalnej nie przechodzi przez skórę. Natomiast produkty jest rozpadu, czyli aminokwasy, zwane peptydami już tak. Dlatego jako jedyna firma nauczyliśmy się dokonywać rozpadu kontrolowanego helisy. Rozpad niekontrolowany np. od temperatury powoduje, że kolagen zamienia się w kłębki statystyczne (random coils) i tylko to, co odpadnie ma ewentualne możliwości przedostać sie przez skórę.

Nasze kolageny są już gotowe do przejścia. Grafika obok pokazuje jaka jest różnica pomiędzy włóknami kolagenowymi, potrójną helisą, a naszymi oligopeptydami. Nasz kolagen przechodzi przez skórę, co potwierdzają badania pod mikroskopem fluoroscencyjnym , gdzie oznaczamy białko i potem badamy jego trasę przejścia.

Zachęcam do wypróbowania naszych kolagenów w formie kosmetyków - UWAGA! należy przeczytać ulotkę, w której jest dużo praktycznych informacji. Zachęcam również do stosowania naszego suplementu PROAMINA. To rewelacyjny suplement o najwyższej czystości i jakości.

Kolagen to nasza pasja, miłość i flaga. Mamy w firmie osobę przygotowującą teksty na ten blog, ale kolagen traktuję osobiście, dlatego postanowiłem, iż dzisiaj sam zwrócę się do Państwa z opisem tej życiodajnej substancji. "Zaraziłem" nią dotąd wiele osób i nawet zmieniłem ich losy :)

Proces starzenia człowieka jest procesem uniwersalnym, jednak jego tempo już nie. Tempo samo się nie zmniejszy - bez naszej pomocy.....nie da rady.....

Życzę Państwu starzenia się z godnością i smakiem, dobrego samopoczucia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Pamiętajcie - dobra dieta jest najważniejsza, ale sama nie wystarczy - zbyt mało w niej stężenia tego, co organizm pragnie. Mam nadzieję, że możemy Państwu troszeczkę w tym pomóc.....