Tak też jest w przypadku naszego produktu – „Witamina B Complex”. Jak możecie dowiedzieć się z opisu tego suplementu diety na stronie w sklepie COLYFINE, zawiera on 7 witamin – wszystkie należące do grupy B. I wszystkie w ilości odpowiadającej 300% normy dziennego zalecanego spożycia. Zwróćcie uwagę, że dla każdej witaminy ilość liczona w miligramach (mg) jest inna, ale zawsze odpowiada to 300% dla wielkości podstawowej dla konkretnej witaminy.

Dlaczego 300% normy dziennej dla każdej witaminy z grupy B?

Powód jest prosty: wszystkie witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie. Oznacza to, że ich nadmiar jest dość szybko wypłukiwany i wydalany z organizmu z moczem. Ponadto 300% normy zabezpiecza optymalną przyswajalność witamin, gdyż dzięki temu zwiększamy prawdopodobieństwo, że organizm wchłonie więcej witamin w tym dość krótkim czasie, kiedy wędrują one przez przewód pokarmowy.

7 witamin B – skąd ten wybór?

Do naszego zestawienia trafiły te przedstawicielki witamin z grupy B, których niedobory mogą występować najczęściej – z powodu złej diety, niesprawnego wchłaniania z pożywienia lub nadużywania alkoholu. To ostatnie dotyczy głównie witaminy B1 (tiaminy). Gwoli ciekawostki: tiamina była pierwszą w historii odkrytą witaminą – dokonał tego Kazimierz Funk, polski biochemik. Witamina ta zabezpiecza przebieg jednego z najważniejszych etapów wytwarzania energii w organizmie – dekarboksylacji oksydacyjnej. Jej „siostra” – witamina B2 jest natomiast konieczna do prawidłowego działania nerwów, podobnie, jak witamina B5, dzięki której możliwe są m.in. efektywna nauka i regeneracja tkanek. Witaminami B6 i B9 powinny zainteresować się szczególnie panie – tą pierwszą, jeśli dotyka je zespół PMS, a drugą, kiedy planują mieć potomstwo. Witamina B12 pomaga natomiast zachować równowagę psychiczną w zagonionym świecie oraz poziom żelaza we krwi na przyzwoitym poziomie.
Zapowiada się nieźle, prawda?...