Diosmina lubi działać w zespole. Z zaufanymi koleżankami zawsze przecież raźniej. Diosminie szczególnie skutecznie działa się z hesperydyną i witaminą C - bo to składniki wyjątkowo dobrze dopasowane do skutecznego wzmacniania i uszczelniania ścianek żył.

Jeśli zajrzycie do składu dostępnego w COLYFINE preparatu ze zmikronizowaną diosminą, zauważycie, że znajdują się tam wszystkie wymienione wyżej substancje. Towarzyszą im jedynie żelatyna i sole, które oprócz tego, że przeciwdziałają zbrylaniu, to jeszcze dostarczają magnezu i kwasów tłuszczowych, a więc składników korzystnie działających na przewodnictwo nerwowe, stawy i skórę.

Diosmina i hesperydyna – zgrany tandem

Diosmina od długiego już czasu była pod lupą naukowców. Fachowych publikacji potwierdzających jej korzystny wpływ na układ żylny jest bez liku. Dzięki żmudnej pracy badaczy klinicznych i laboratoryjnych wiadomo na pewno, że preparaty z diosminą warto stosować i zapobiegawczo, i leczniczo. Na liście dolegliwości, w odniesieniu do których diosmina może okazać się skuteczna zarówno profilaktycznie, jak terapeutycznie, naukowcy wymieniają wiele pozycji związanych bezpośrednio lub pośrednio z układem krążenia, w tym hemoroidy, żylaki, ból i obrzęki nóg, nieprzyjemne skurcze w łydkach, a nawet zespół niespokojnych nóg. Od lat 90. XX diosminę bada się często w skojarzeniu z hesperydyną. Związki te w tandemie potrafią działać bardzo skutecznie – nie tylko w odniesieniu do problemów krążeniowych. Więcej na ten temat przeczytacie na blogu tutaj.

Diosmina zmikronizowana – co to takiego?

Dostępną w COLYFINE diosminę oferujemy w najnowocześniejszej ze znanych postaci – zmikronizowanej. To najlepiej przyswajalna forma tego związku, gdyż łatwo miesza się z sokami trawiennymi i jest lepiej wchłaniana z przewodu pokarmowego, a przez to wykazuje wyższą bioskuteczność. Z badań wynika, że sprawność we wchłanianiu się diosminy zmikronizowanej w porównaniu do wchłaniania diosminy zwykłej jest przytłaczająca i ma się, jak prawie 2 : 1. Mikronizacja jest nowoczesną technologią, dzięki której podczas wytwarzania określonego produktu zmniejsza się wielkości tworzących go cząstek do bardzo niewielkich rozmiarów – rzędu mikrometrów czy nawet nanometrów.

Zmikronizowana diosmina jest dobrze znana w środowisku medycznym i farmaceutycznym, gdyż preparaty lecznicze i suplementy diety zawierające ten związek w takiej postaci stosowane są już od 30 lat do terapii przewlekłej choroby żylnej.