Colyfine

Kolagen, a zmarszczki

Niestety skóra jest organem, który się starzeje najszybciej. Ma ona nie tylko trzymać nasz organizm w odpowiednim kształcie, ale również izolować nas od środowiska zewnętrznego. Niestety skóra jest w ciągłym kontakcie z otaczającym nas powietrzem, które jest zanieczyszczone, jest narażona na promieniowanie UV, które jest dla niej destrukcyjne.

Na kondycję skóry mają również wpływ: niedosypianie, nocny tryb życia, palenie papierosów, brak wit. C!, stres i wiele innych. Z wiekiem przy ustającej syntezie białka skóra przegrywa bitwę z wyżej wymienionymi problemami, dlatego tak ważne jest jej pielęgnowanie. Przez odpowiednie zabiegi możemy znacznie opóźnić ten proces, nie zatrzymamy go, ale możemy spowolnić.

Wiek biologiczny nie idzie w parze z wiekiem kalendarzowym (naszą metryką). Wcale nie oznacza, że nasza skóra, ale też organy wewnętrzne muszą starzeć się wszystkim tak samo. Jest wiele możliwości, aby temu zapobiec. Z biegiem lal spada synteza kolagenu, skóra się zapada, marszczy, traci wodę transdermalną. Właśnie dlatego terapia kolagenowa jest tak istotna, gdyż dajemy skórze to czego jej brakuje. Tylko i wyłącznie kolagen natywny - spiralny może pobudzać fibroblasty do produkcji kolagenu wewnętrznego. Kolagen wiąże około 40-45 razy wagowo wody, co sam waży - 1mg kolagenu wiąże 40-45mg wody. Kolagen naturalny w żelu to wielka szansa na odżywienie skóry i opóźnienie powstawania zmarszczek przez długie lata i zminimalizowanie tego procesu.