Antioxidant Complex
Antioxidant Complex 1
Antioxidant Complex
Antioxidant Complex 1

Antioxidant Complex

69,99 zł
Brutto

Opis

Produkt zawiera naturalnie występujące antyoksydanty, antocyjany, flawonoidy pochodzące z naturalnych ekstraktów roślinnych. Ekstrakty zawarte z suplemencie Antioxidant COMPLEX: bez czarny, jagoda Acai, jagoda Goji, borówka, żurawina, mangostan, granat, zielona herbata, aksamitka (luteina, zeaksantyna). Przeciwutleniacze pomagają chronić się przed rodnikami, które powodują uszkodzenia komórek.

Na początku chcielibyśmy zaznaczyć, że nie będziemy tutaj opisywać wszystkich z dziewięciu ekstraktów, które mamy w naszym produkcie. Nie chodzi nam o to, aby uświadamiać Was co potrafią jagody Goji, Acai, Borówka, Granat, Czarny Bez, Mangostan, Zielona Herbata, Żurawina, Aksamitka, polifenole, antocyjany, kwas elagowy, zeaksantyna czy luteina – to już z pewnością wiecie lub mniej więcej czujecie jaką moc działania mają te wspaniałe rośliny. Wszystkie one są bowiem określane mianem SUPER FOOD.
Dążymy do wyjaśnienia rzeczy znacznie ważniejszej – istotne jest aby ZROZUMIEĆ NA CZYM POLEGA ANTYOKSYDACJA.

Poniżej przeczytacie tekst pisany językiem popularno-naukowym, ale nie stricte naukowym. Takich opisów raczej producenci nie stosują, każdy zwykle tylko zachwala poszczególne substancje. My jednak chcemy inaczej, owoce już znacie, ale nie wiemy, czy zdajecie sobie sprawę z POWAGI PROBLEMU UTLENIANIA organizmu.
W Azji świadomość o antyoksydacji ma już kilka tysięcy lat, a w Europie, Ameryce Północnej zaledwie kilkadziesiąt. Czym zatem jest antyoksydacja, czy jest potrzebna, czy ma wpływ na nasze życie, jakie ma korzyści?

TLEN i UTLENIANIE
Trzeba zacząć od tlenu – pierwiastku życia, bez którego nie przeżyjemy nawet kilku minut. Niestety bardzo często przybiera on swoją reaktywną formę, która jest śmiercionośna. Reaktywne formy tlenu (później używamy tylko skrótu RFT), inaczej zwane wolnymi rodnikami to taka forma tlenu, która ma wolne jedno wiązanie.

Jak wiemy tlen jest dwuwartościowy. Reaktywny ma sparowane jedno wiązanie, a drugie wolne (wolny rodnik). Jest to najsilniejsze wiązanie na świecie i żadne inne nie jest w stanie mu się oprzeć. Wolny rodnik tlenowy tak silnie „przyciąga” inne atomy, że potrafi rozerwać każde inne wiązanie, aby się zaspokoić. Taki proces nazywamy utlenianiem. Podlega temu praktycznie każda substancja, gdyż obserwujemy korozję stali, betonu, drewna, każdej innej substancji. Nawet żelazo nie jest w stanie się oprzeć tlenowi – „zżera je rdza”…, czyli powstają tlenki żelaza.

WOLNE RODNIKI A CHOROBY
Jeśli mówimy o organizmie człowieka to także i on podlega utlenianiu jak każdy inny materiał. Tlen – ten reaktywny – nas niszczy, degraduje, powoduje liczne problemy i wywołuje choroby – każde – takie jak: Alzheimer, Parkinson, choroby sercowo-naczyniowe, rak, wszelakie choroby układu immunologicznego, choroby neurodegeneracyjne, cukrzyca, zapalenie stawów, zaćma i w sumie każdego innego. Jeśli tlen degraduje całe układy – wszystko przestaje działać poprawnie.
Oczywiście wielkim problemem są również choroby skóry, które są głównie spowodowane przez szkodliwe działanie RFT. Wolne rodniki bowiem uszkadzają, utleniają m.in. lipidy, które chronią nas przed światem zewnętrznym. RFT uszkadzają kod DNA komórek powodując ich patologię. Łatwo sobie dalej wyobrazić, że skóra z patologiami wiecznie choruje, a to jest nasz największy organ i od jego sprawności zależy ochrona przed światem zewnętrznym.

RFT ogólnie powodują nadmierne starzenie się organizmu.

STRES OKSYDACYJNY I JEGO NISZCZYCIELSKIE DZIAŁANIE
Wolne rodniki dosłownie rozszarpują pojedyncze komórki. Każda komórka jest atakowana dziennie około MILIONA razy i organizm musi potrafić je naprawić. Jeśli coś pójdzie nie tak, organizm nie poradzi sobie z naprawą i jednocześnie nie usunie takiej uszkodzonej komórki w procesach oczyszczających to m zamienia się ona w komórkę rakową. Jednakże nawet, gdy organizm usuwa na bieżąco uszkodzone komórki (jeszcze nie całkowicie martwe) to i tak układy, które są zbudowane z tych komórek są zdegradowane i ich działanie jest upośledzone.

Atakowana komórka zaczyna się obkurczać, pojawiają się na niej wypustki, mechanizmy obumierają, komórka traci cytoplazmę i zaczyna się proces przyspieszonej apoptozy. Apoptoza, czyli zaprogramowana śmierć komórki to nic innego jak altruistyczne samobójstwo, dlatego, że każda zdrowa komórka dzieli się około 50-60 razy i jeszcze w pełni zdrowa, poprawnie działająca popełnia autodestrukcję, aby zrobić miejsce nowej komórce.

Są teorie o podtrzymywaniu życia komórek, o hamowaniu telomerazy – są to absolutnie błędne teorie, niestety często proponowane przez ludzi świata medycyny. Komórki muszą umierać, aby organizm mógł się odnawiać – tak się buduje także na siłowni nowe mięśnie – doprowadza się do zniszczenia tkanek, aby na ich miejsce powstały nowe, mocniejsze.

Organizm ma mechanizmy, które niwelują RFT – jest to głównie działanie dysmutazy, katalazy i peroksydazy. Jednak dobrze by było, gdyby nasze organizmy działały w 100% poprawnie, wówczas nie chorowalibyśmy na żadne choroby, zatem suplementy, ani lekarstwa nie byłby potrzebne. Jednak tak nie jest. Niestety praktycznie całe życie żyjemy w STRESIE OKSYDACYJNYM. To taki stan, kiedy ilość wolnych rodników tlenowych przerasta możliwości organizmu do samoobrony. Gdyby organizm potrafił działać tak skutecznie, aby zmniejszać ilość RFT do bezpiecznego potrzebnego poziomu to taki stan określamy jako RÓWNOWAGĘ REDOX, ale niestety do niej praktycznie nigdy nie dochodzi.

POWSTAWANIE RFT

Słońce (UV), stres, papierosy, działanie różnych chemicznych substancji – w tym tych ukrytych w jedzeniu, działanie różnych leków, niestety również nasze mitochondria wytwarzają RFT podczas przemiany tlenu na ATP (adenozyny trójfosforan), czyli energię chemiczną.
Głównie przez działanie słońca, a dokładnie promieni UV – podczas ekspozycji skóry na fale UV powstają gigantyczne ilości RFT, dlatego jako producenci kosmetyków zalecamy kremy z najsilniejszą antyoksydacją jak to tylko możliwe. Posiadamy wszak kremy REDOX (Reducing Oxidation) właśnie z dysmutazą – tym samym enzymem, który człowiek wykorzystuje do walki z RFT.

WNIOSKI
Czy suplementacja ANTYOKSYDANTAMI jest potrzebna? Odpowiedzcie na to pytanie sobie sami. Czy chcecie, aby „zżerały” Was RFT i powodowały szybsze zużycie organizmu, czy jednak lepiej powalczyć o zdrowszy i wolniej starzejący się organizm wykorzystując przykładowo przeciwutleniacze? Suplement z naszej oferty na pewno spowolni proces starzenia i przyczyni się do zdrowszego wyglądu skóry.
Proszę zauważyć, że np. młoda 23-letnia dziewczyna, która chodzi ciągle na solarium ma skórę, jakby miała 50 lat, albo więcej. Tak wygląda działanie szkodliwych RFT. Organizm nie potrafi się tak szybko regenerować, jak psuć.

Antyoksydacja nie jest wyborem, a koniecznością. Zwolennicy zdrowego odżywiania powiedzą – ja mam z diety wszystko to, co trzeba. Czyżby? Czy kilkaset gram jedzenia, w którym jest niezbyt wiele przeciwutleniaczy, wystarczy? Może tak, jeśli ktoś codziennie zajada się owocami, warzywami, nie pali papierosów, nie ma stresów, stanów zapalnych, codziennie się dobrze wysypia, nie przebywa długo na słońcu – wówczas taka osoba może zapewnić sobie odpowiednie warunki do walki z RFT, jednak jest jeszcze jeden warunek – musi wytwarzać w organizmie odpowiednią ilość dysmutazy, katalazy i peroksydazy – a tego bynajmniej nikt nie potrafi ocenić, dlatego powszechnie stosowane są antyoksydanty. Suplement ANTIOXIDANT COMPLEX składa się z naturalnych i najlepszych składników wspomagających oczyszczenie organizmu.

Wiemy za to jedno – gdybyśmy żyli w idealnym świecie, spożywali tylko to co potrzeba, zaspokajali pragnienie super zdrową wodą, zapewniali sobie odpowiednią ilość ruchu fizycznego itd. Itd. To ŻYLIBYSMY 140 LAT. Na tyle jest mniej więcej zaprogramowane ludzkie ciało. Niestety żyjemy jedynie połowę. Dlaczego? Ponieważ „ZJADA NAS TLEN”.

ANTIOXIDANT COMPLEX (suplement diety)
Postanowiliśmy powalczyć o zdrowie. W naszym produkcie otrzymacie absolutną BOMBĘ ANTYOKSYDACYJNĄ. Zestaw skrupulatnie dobranych i najlepszych antyoksydantów (czyli przeciwutleniaczy), od polifenoli, przez antocyjany po zeaksantynę i luteinę.
Udało nam się przygotować prawdopodobnie jeden z najlepszych kompleksów antyoksydacyjnych na świecie. Wszystkie ekstrakty są standaryzowane na wysoką zawartość przeciwutleniaczy.
Można się spierać co do konieczności suplementowania się różnymi substancjami, ale to, że się utleniamy oraz to, że tlen zabija nas zbyt szybko to wiedza potwierdzona naukowo i dostępna.
Świadoma antyoksydacja chroni przed degradacją DNA, przed uszkodzeniami na poziomie komórkowym oraz chroni przed szybszym starzeniem się organizmu. Warto więc z pewnością powalczyć o dłuższą młodość.

Szczegóły produktu

0194
99 Przedmioty

Reviews

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).